Усатих Тетяна

Форма навчання - заочна

ORCID ID  0000-0001-7958-4827

Профіль Google Scholar  https://bit.ly/3AlDwQN

Тема дисертації: "Організаційно-педагогічні засади діяльності закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму у північно-східному регіоні України (70-ті рр. ХХ – початок ХХІ століття)"

Науковий керівник: Огієнко Олена Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки СумДПУ імені А.С. Макаренка

Сертифікати участі в конференціях (фото)

• Список публікацій
  • Нормативно-правове забезпечення позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму Північно-Східного регіону України в 70-их роках ХХ століття” у збірник наукових статей СДПУ ім. А.С. Макаренка “Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології”.
  • Діяльнісно - практичне направлення екологічного виховання учнівської молоді в позашкільних закладах освіти. Педагогічні науки: Збірник наукових праць. Частина третя. – Суми: Видавництво СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2008.
  • Екологічна складова життєвої компетентності особистості. Педагогічні науки: Збірник наукових праць. Частина третя. – Суми: Видавництво СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2009.
  • Використання інформаційно-комунікаційних технологій у формуванні екологічної компетентності вихованців позашкільних навчальних закладів. Педагогічні науки: Збірник наукових праць. Частина третя. – Суми: Видавництво СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2011.
  • Усатих Т.О. Роль позашкільних навчальних закладів в розвитку неформальної екологічної освіти. VI Морозівські читання «Освіта впродовж життя: педагогіка, андрагогіка, герогогіка». Історико-педагогічні студії: Науковий часопис/ гол. ред. Н.М.Дем’яненко. Київ: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2020. Вип. 13-14, С. 175-179.
  • Участь в наукових конференціях:

1. Усатих Т.О. Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій як умова оптимізації роботи закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму. Освітні інновації: філософія, психологія, педагогіка. Матеріали VІІ Міжнародної наук.-практ. конф.: зб. наукових статей у 2 томах / за заг. ред. О.В. Гузенко. – Суми: ФОП Цьома С.П., 2020. – Т.1, С. 176-180.
    2. Усатих Т.О. Використання педагогічної спадщини А.С. Макаренка для екологічного виховання молоді в закладах позашкільної освіти. Міжнародна наук.-практ. інтернет-конф. молодих дослідників «Інновації в науці: сучасний вимір» (м. Суми, 22 квітня 2021 р.).
    3. Усатих Т.О. Еволюція форм еколого-натуралістичної роботи у позашкільних закладах освіти північно-східного регіону України. V Всеукраїнська наук.-практ. конф. «Інноваційні технології розвитку особистісно-професійної компетентності педагогів в умовах післядипломної освіти» (м. Суми, 27 травня 2021 р.).
    4. Усатих Т.О. Теоретико-методологічні засади позашкільної освіти. ІV Всеукраїнський науково-практичний семінар «Компаративістика в педагогічній освіті і освіті дорослих» (м. Київ-Суми, 23 грудня 2020 р.).
    5. Усатих Т.О. Використання педагогічної спадщини А.С. Макаренка у виховній діяльності позашкільних закладів освіти еколого-натуралістичного напряму. ІІІ Всеукраїнський науково-практичний семінар «Макаренківські читання» (м. Суми, 11 березня 2021 р.).
    6. Усатих Т.О. Специфічні можливості позашкільного освітнього середовища в реалізації принципів безперервної освіти. Звітна наук.-практ. конф. Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України за 2020 рік «Психолого-педагогічне забезпечення підготовки педагогічного персоналу в умовах  трансформаційних змін» (м. Київ, 23-29 березня 2021 р.).
    7. Усатих Т.О. Заклади еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти у Північно-Східному регіоні України. Міжнародна наук.-практ. Інтернет-конф. «Розвиток освітніх систем в умовах євроінтеграційних трансформацій» (м. Чернівці, 26-27 травня 2021 р.).
    8. Усатих Т.О. Роль центрів еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді у формуванні соціокультурного простору громади. ІІІ Всеукраїнська наук.-практ. конф. «Соціальна підтримка сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади» (м. Суми, 01-02 червня 2021 р.).
    Усатих Т.О. Позашкільна освіта як важлива складова освіти впродовж життя. Освіта впродовж життя: вимоги часу. ІX Всеукраїнські педагогічні читання, присвячені пам'яті видатного вченого-педагога Олени Степанівни Дубинчук (м. Київ, 9 червня 2021 р.).