Бойченко Марина Анатоліївна

izobrazhenie viber 2020 09 30 21 53 34 9d887

Посада: завідувач кафедри педагогіки

Науковий ступінь: доктор педагогічних наук (13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки)

Вчене звання: професор

Профіль Google Scholar

Відповідальність на кафедрі:

• Гарант освітньо-наукової програми Освітні, педагогічні науки (PhD рівень)

• Член проєктної рупи ОПП Освітні, педагогічні науки (Позашкільна освіта) (другий рівень)
  • Заступник головного редактора фахового наукового збірника "Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології"
  • Відповідальна за профорієнтаційну роботу

Освітня траєкторія:

Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. Спеціальність «Англійська і німецька мови», 2001 р.

Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. Спеціальність «Управління навчальним закладом», 2009 р.

Присвоєння наукових ступенів та вчених звань:

• захищено кандидатську дисертацію на тему: «Тенденції реформування управління загальною середньою освітою у США», спеціальність  13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки та здобуто науковий ступінь кандидата педагогічних наук ( 2010 р.);
  • присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогіки (2011 р.);
  • захищено докторську дисертацію на тему: «Теоретичні та методичні засади освіти обдарованих школярів у США, Канаді та Великій Британії», спеціальність 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки та здобуто науковий ступінь доктора педагогічних наук (2019 р.);
  • присвоєно вчене звання професора кафедри педагогіки (2021 р.)

На кафедрі працює з 2009 року

Під керівництвом М. А. Бойченко захищено

кандидатські дисертації:

• Вознюк В. В., спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (спеціалізована вчена рада Д 55.053.01 Сумського державаного педагогічного університету імені А.С. Макаренка), 2015 р.
  • Дацко О. В., спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (спеціалізована вчена рада Д 55.053.01 Сумського державаного педагогічного університету імені А.С. Макаренка), 2021 р.

PhD дисертації:

• Чуричканич І. Е., спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізована вчена рада Д 55.053.01 Сумського державаного педагогічного університету імені А.С. Макаренка), 2020 р.

докторські дисертації:

• Куліченко А.К., спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (спеціалізована вчена рада Д 55.053.01 Сумського державаного педагогічного університету імені А.С. Макаренка), 2021 р.

Коло наукових інтересів: освіта обдарованих, порівняльна педагогіка, позашкільна освіта, мистецька освіта, європейські студії в докторській освіті

Викладає дисципліни: Теорія та методика викладання у вищій школі, Педагогічна комунікація, Актуальні питання інноваційного розвитку освіти, Освіта обдарованих і талановитих: глобальний контекст, Технології апробації результатів дисертаційного дослідження, Менеджмент позашкільної освіти, Позашкільна освіта в зарубіжних країнах

Загальний стаж роботи 20 років