Звіт координатора проєкту проф. Сбруєвої А.А. за виконання завдань програми.

17 червня 2021 року на засіданні вченої ради інституту Педагогіки і психології відбувся звіт проф. Сбруєвої А.А. за виконання завдань проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Європеїзація докторських програм у галузі освіти на засадах інтердисциплінарного та інклюзивного підходів» (01.09.2018-30.08.2021)

Мета проєкту: європеїзація методологічних, організаційних та змістових засад докторських програм у галузі теорії освіти шляхом  запровадження  міждисциплінарних навчальних курсів; європейських стандартів докторського дослідження в Україні; формування інклюзивного дослідницького середовища українського університету.

Команда проєкту:

Координатор – проф. Сбруєва А.А.

Учасники        –  проф. Семеног О.М., доц. Чернякова Ж.Ю.

ДІЯЛЬНІСТЬ ЩОДО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ПРОЄКТУ

ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН:

Навчальний курс 1. Порівняльна педагогіка вищої школи: національний, європейський та глобальний контексти (викладач - Сбруєва А.А.) -  30 год.;

Навчальний курс 2. Академічна культура дослідника: європейський та національний досвід (викладач – Семеног О.М.) – 30 год.;

Навчальний курс 3. Академічне письмо (викладач – Чернякова Ж.Ю.) – 30 год.;

Інтенсивні курси модуля:

Навчальний курс 4.  Культура наукового наставництва (викладач - Семеног О.М.) – 10 год.;

Навчальний курс 5. Докторський семінар: моніторинг якості дослідження  (викладач - Сбруєва А.А.) – 10 год.;

РЕЗУЛЬТАТИ

1. Розроблено та опубліковано методичне забезпечення навчальних курсів  (навчальні програми  до всіх курсів та навчальні посібники до курсів 1-3)

2. Навчальні курси  включено до освітньо-наукової  програми  011 – освітні, педагогічні науки (1- обов’язковий та 4 - за вибором  аспірантів)

ОРГАНІЗАЦІЯ ЕКСТРАКУРИКУЛЯРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В РАМКАХ ПРОЄКТУ:

2.1. Участь в організації та проведенні міжнародних науково-практичних конференцій та  всеукраїнських семінарів.

Міжнародні конференції:

2.1.1. «Інноваційний розвиток вищої освіти: глобальний, європейський та національний виміри змін» (2019 р., 2020 р., 2021 р.);

2.1.2. «Європейський університет: імідж, мобільність та соціальні перспективи» (2019 р. 2020 р., 2021 р.);

2.1.3. «Академічна культура дослідника» (2019 р., 2020 р., 2021 р.).;

2.1.4. «Освіта для ХХІ століття: виклики, проблеми, перспективи» (2019-2020 рр.)

Всеукраїнські семінари:

2.1.4. «Компаративістика в педагогічній освіті  і освіті дорослих» (2018 – 2020 рр.);

2.1.5. «Формування основ академічної культури дослідника у вимірах педагогічної взаємодії» (15 квітня 2019 -2021 рр).

РЕЗУЛЬТАТИ

• Опубліковано програми та матеріали 11 міжнародних конференцій, програми 6 всеукраїнських семінарів.
  • У роботі конференцій та семінарів взяли участь близько 2 000 науковців, викладачів, аспірантів, студентів, учителів, представників адміністрації ЗВО.

2.2. УЧАСТЬ У ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА МЕРЕЖ:

2.2.1. Українська асоціація дослідників освіти.

2.2.2. Українська Асоціація Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції

2.3. Участь у проведенні та обговоренні попередніх захистів (фахових семінарів) і захистів кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю «Освітніх, педагогічних наук» з проблем порівняльної педагогіки , професійної  підготовки майбутніх учителів та історії педагогіки.

2.4. Організація проведенні літньої школи з «Академічного письма» (серпень, 2019 – 2021 рр.).

РЕЗУЛЬТАТИ:

• Більшість викладачів кафедри та аспірантів є членами УАДО та беруть участь у заходах організації.
  • Протягом дії проєкту понад 20 дисертацій стали предметом обговорення на засіданнях спеціалізованих рад.

Абітурієнти – учасники літньої школи  отримують підготовку до вступу в аспірантуру з іноземної мови та до подальшої участі у докторських студіях

3. ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТУ  ЧЕРЕЗ:

3.1. Інформаційний сайт проєкту (автор і технічний координатор – к.п.н. Король О.М.; перекладач – к.п.н. Чернякова Ж.Ю.)

Адреса сайту: https://jmm.sspu.edu.ua

3.2. Групи у соціальній мережі FB

3.2.1. Doctoral House in Education in SSPU named after A.S. Makarenko – Докторський дім з освітніх наук (автор - д.п.н., проф.Бойченко М.А.)

3.2.2. Науково-дослідна лабораторія «Академічна культура дослідника» (автор групи  д.п.н., проф.Семеног О.М.)

3.3. Публікація наукових статей, виступи на конференціях,  семінарах, участь у заходах Еразмус+ Україна тощо.

РЕЗУЛЬТАТИ:

1.Залучення до обговорення та реалізації ідей проєкту широко кола зацікавлених осіб (науковців, викладачів, аспірантів,  студентів, учителів, представників адміністрації ЗВО).

2. Поширення власного досвіду освітньої та наукової діяльності у європознавчих студіях та підготовці докторантів  зі спеціальності освітні, педагогічні науки.

ПЛАНИ ЩОДО ПОДАЛЬШОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ

• Викладання навчальних курсів європознавчої спрямованості.
  • Апробація навчальних посібників до курсів європознавчої спрямованості.
  • Проведення наукових заходів з проблем інноваційного розвитку освіти.
  • Подальше розширення участі у національних та міжнародних дослідницьких організаціях і мережах.
  • Узагальнення досвіду підготовки PhD на засадах міжпредметного та інклюзивного підходів у наукових публікаціях.
  • Поширення інформації про досвід наукової та освітньої активності у сфері підготовки PhD з освітніх, педагогічних наук на створеному сайті та у соціальних мережах.
  • Розширення тематики європознавчих порівняльно-педагогічних досліджень.
  • Активізація співпраці з всеукраїнськими та міжнародними науковими мережами.