Захист дисертаційної роботи Коханової Наталії Юріївни

23 червня 20121 року відбувся захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії аспірантки кафедри педагогіки Коханової Наталії Юріївни на тему «Організаційно-педагогічні засади навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі».

Науковий керівник ‒ канд.пед.наук, доцент О.В. Шаповалова

Мета дослідження: з’ясувати організаційно-педагогічні засади навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі для обґрунтування перспектив використання інноваційного потенціалу досліджуваної проблеми у процесі розвитку початкової іншомовної освіти України.

Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що: вперше в українській педагогічній науці цілісно здійснено аналіз організаційно-педагогічних засад навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі, а саме:

• схарактеризовано стан розроблення досліджуваної проблеми у полідисциплінарному дискурсі вітчизняної науки та тенденції розвитку теоретичних засад досліджуваної проблеми;
  • виокремлено етапи розвитку навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі в досліджуваний період: 1) становлення навчання англійської мови в початковій школі (1991-2001 рр.), 2) розвитку комунікативної компетентності в навчанні англійської мови в початковій школі (2002-2016 рр.), 3) модернізації методики навчання англійської мови учнів початкової школи (з 2017 р. – дотепер);
  • окреслено нормативні засади навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі, які включають нормативно-правові акти міжнародного та національного рівнів і регламентують політичний, організаційний та методичний аспекти досліджуваного процесу;
  • виявлено організаційні засади (вибір шкільної навчальної програми для планування освітнього процесу; вимоги до кваліфікації вчителів, які мають право викладати іноземну мову в початковій школі; тижневе навантаження для навчання англійської мови у початковій школі; вибір підручників та методичних посібників для процесу навчання англійської мови);
  • визначено можливості використання прогресивного польського досвіду в аспекті досліджуваної проблеми в Україні.

Членами спеціалізованої вченої ради по захисту дисертації стали учасники Докторського дому у галузі теорії освіти СумДПУ імені А.С.Макаренка  доктори педагогічних наук, професори Огієнко О.І. та  Семеног О.М., канд.пед.наук, доцент Чистякова І.А.

Далі подано анотацію дисертації, презентацію та фотогалерею захисту, яка відбулась у змішаному форматі.

anotaciya_kohanova_6b5f9_b760c.pdf

prezentaciya_kohanova_73905.ppt